Zespół MARASE

Zespół rozpoczął swoją działalność w 1999 roku. Swoimi występami uświetniał różne imprezy i uroczystości. W skład zespołu wchodziły na początku nauczycielki ze Szkoły Podstawowej imienia Papieża Jana Pawła II w Bełżcu. Wówczas zespół odbywał nieregularne próby i nieregularnie występował. Ten stan rzeczy trwał do 2006 roku. Przez ten czas rosła popularność zespołu, był on coraz częściej zapraszany na różnego rodzaju uroczystości. Zmotywowało to członków zespołu do systematycznej pracy i podniesienia poziomu artystycznego grupy muzycznej. W 2006 roku zespół przybrał nazwę „Mała Radość Serc” czyli w skrócie „MARASE” i po raz pierwszy wystąpił publicznie na I Powiatowym Przeglądzie Pieśni Legionowej i Patriotycznej w Tomaszowie Lubelskim.
Od 2011 roku zespół na stałe związał się z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bełżcu, kierownikiem muzycznym zespołu była Pani Dorota Karwańska – Mazurkiewicz. W grudniu 2013 roku zespół wydał pierwszą w swojej historii płytę. Znalazło się na niej 9 kolęd, tych mniej popularnych. Wydanie płyty spowodowało, że zespołem zaczęły interesować się media i tak zespół pojawił się na antenie Radia Lublin, Katolickiego Radia Zamość i Radia Maryja.

Skład Zespołu:

Dorota Kwiatkowska
Halina Warzocha
Diana Mamczur
Zdzisława Mamczur
Maria Brzyska
Anna Zalewska
Roman Czekirda
Zbigniew Warzocha
Tadeusz Biszczad

Od 2014 roku, kierownikiem muzycznym zespołu jest Roman Malinowski.

Występy zespołu:
6 stycznia 2012 r. – występ gościnny w kościele parafialnym pod wezwaniem
św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie, na zaproszenie księdza proboszcza Jerzego Kołtuna.

8 stycznia 2012 r. – VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Bełżcu

15 stycznia 2012 r. V Przegląd Kolęd i Pastorałek w Tyszowcach

Trzynaście zespołów wokalnych, śpiewaczych i chórów z powiatów tomaszowskiego
i hrubieszowskiego wzięło udział w V Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który 15 stycznia 2012 r.odbył się w Samorządowym Centrum Kultury w Tyszowcach. Gminę Tyszowce reprezentowały zespół „Jutrzenka” z Domu Pomocy Społecznej, zespół śpiewaczy Koła Gospodyń „Tyszowianki” i zespół wokalny „Bell Canto” z Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach, a także zespoły śpiewacze kół gospodyń: „Sąsiadeczki”
z Czartowczyka, „Marysieńki” z Marysina, „Mamuśki” z Wakijowa, „Sokolanki” z Mikulina
i „Ale Babki” z Zamłynia. Ponadto podczas przeglądu można było posłuchać: chóru „Nauczyciele i przyjaciele” Łaszczowieckiego Stowarzyszenia Oświatowego, zespołu chóralnego „Kłosy” ze Szpikołos, chóru „Wojsławianie” z Wojsławic oraz zespołów wokalnych „Marase” z Bełżca i „Sonata” z Tomaszowa Lubelskiego.

22 stycznia 2012 r. – XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Tomaszowie Lubelskim

29 stycznia 2012 – Koncert Kolęd w Kościele Parafialnym w Bełżcu

Zespół Muzyczny MARASE, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bełżcu, nagrał płytę z kolędami. Płyta nagrana 7 grudnia 2013 r. Znalazło się na niej 9 kolęd w aranżacji zespołu. Podczas doboru materiału na płytę, zespół postanowił zaśpiewać kolędy mniej znane, a równie piękne.

Płytę zespół nagrał na potrzeby własne i Gminnego Ośrodka Kultury. Jak na razie nie będzie ona dostępna w sprzedaży. Nagrania dokonano w studiu nagraniowym zespołu „Relax” w Bełżcu.

Styczeń 2015 – Przegląd Kolęd i Pastorałek w Lubyczy Królewskiej

Występ Zespołu Marase podczas Koncertu Pieśni Pasyjnej Bełżec 22 marca 2015 r.