KGW Brzezinianki

Dobry początek wakacji

Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtys i Rada Sołecka społeczności wsi Brzeziny w niedzielę 7.07. 2013 r. godz: 16.00 na placu szkolnym i w świetlicy wiejskiej zorganizowało gry
i zabawy dla mieszkańców, a w szczególności dzieci i młodzieży, między innymi:
Mecz „mokry ręcznik”
Wyścigi w parach
Ankieta dla dzieci i młodzieży (od kl. IV szkoły podstawowej, gimnazjum przygotowana przez Pracownię Zrównoważonego Rozwoju z Torunia)
Wystawa prac KGW z warsztatów rękodzieła.
Każdy uczestnik gier i zabaw otrzymał też skromny upominek i słodki poczęstunek.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na logo wsi Brzeziny

Regulamin konkursu na logo Brzezin

14 lipca 2013r. – Gościnnie w Bełzie

Brzezinianki:  Zosia, Michasia, Lodzia, Krysia i Jadzia reprezentowały  gminę Bełżec
w Bełzie. Wystąpiły w Bełzie podczas Dni Bełza obok znanych i lubianych zespołów Pogranicze i Rapsodia z Lubyczy Królewskiej. W swoim repertuarze zaprezentowały : Kochałem dziewczę młode; Jarzębinę; Lśniące gwiazdy; Polskie kwiaty i Pożegnania.
A wszystko z akompaniamentem Tolka Szuberskiego. Mieszkańcy Bełza przyjęli Brzezinianki bardzo serdecznie.

10 – 11 sierpnia 2013r. – Brzezinianki podczas Jarmarku Św. Wawrzyńca

Na Jarmark Św. Wawrzyńca przygotowałyśmy swoje stoisko. Upiekłyśmy w naszym chlebowym piecu pyszne pierożki z nadzieniem z kaszy, kapusty i sera. Pierożki pomagała nam lepić Iwona Ciećwierz, koordynatorka zadania „Dostępni samorządowcy”, realizowanego przez radę sołecką i koło gospodyń . Zadanie realizowane było w ramach akcji „Masz Głos, Masz Wybór” już od 10 lat przez Fundację im. Stefana Batorego
w Warszawie. Nasza rada sołecka przygotowała stoisko (broszurki, gadżety), które było odwiedzane przez mieszkańców. Mieszkańcy, radni i władze samorządowe uczestniczyli w przygotowanym Quizie wiedzy o samorządzie i gminie Bełżec – wykazali się dużą wiedzą. Nagrodami były gadżety:  broszurki, długopisy, kubeczki; ufundowane przez Fundację Batorego, Urząd Gminy Bełżec oraz GOK Bełżec.

25  sierpnia 2013r. Dożynki oraz Turniej Sołectw w Żyłce

Jak co roku po żniwach czas na wykonanie wieńca, jak zwykle bardzo dużo pracy. Zebranie odpowiedniej ilości i jakości zbóż oraz wicie wieńca. Cały tydzień spotykałyśmy się w tym samym gronie… efekt imponujący… dużo radości i czas dożynek… nasz tradycyjny jak zwykle wieniec zajął tym razem II miejsce. Jesteśmy dumne!!!

Rada sołecka społeczności wsi Brzeziny, a jednocześnie członkinie naszego koła wspólnie z sołtysem zaangażowali się w przygotowanie Turnieju Sołectw naszej gminy.  W turnieju nie było przegranych, najważniejsza była wspólna zabawa. Sponsorem nagród był GOK Bełżec oraz Stowarzyszenie Czajnia w ramach Pogotowia Grantowego. Dzięki sponsorom nagrody dostały sołectwa oraz wszyscy uczestnicy turnieju. Naszym działaniom przyglądał się prezes  Stowarzyszenia Marcin Rychulicz. Dziękujemy mieszkańcom za udział a sponsorom za nagrody.

28  sierpnia 2013r. Warsztaty fotograficzne

Warsztaty w których mogli uczestniczyć chętni mieszkańcy naszej miejscowości zostały sfinansowane z Działaj Lokalnie VIII w ramach projektu „Deser na trawie” przeprowadziła Barbara Jamborko. W trakcie zajęć umiejętnie wprowadzała uczestników w sztukę fotografowania. Podstawowe zagadnienia omówione podczas zajęć to: kompozycja, ekspozycja, podstawowe błędy w fotografii, tryby fotograficzne w aparacie.

 

14 września 2013r. Córka naszej koleżanki Ali brała ślub… Nie mogło nas tam zabraknąć.  Była  tradycyjna brama… trochę targu, no i nagroda…..