V RODZINNY PIKNIK Z ZESPOŁEM „MAZOWSZE”

        W weekend 11–12 czerwca 2022 roku w Karolinie (część wsi Otrębusy) odbył się
V Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”, który był wyjątkową i wspaniałą okazją do plenerowych spotkań z muzyką, tańcem, ludowym rękodziełem oraz produktami regionalnymi.

     W tym niepowtarzalnym wydarzeniu uczestniczyło nasze Koło Gospodyń Wiejskich „Brzezinianki” z Brzezin. W pierwszym dniu przedstawiły swój ogromny potencjał kulinarny i rękodzielniczy. Panie w szczególności zadbały o domowe specjały, a wśród nich domowe ciasta, wiejski chleb, pierożki, smalczyk i wiele innych. Nie zabrakło również rękodzieła artystycznego, którymi były piękne serwetki, koszyczki i inne różnorodne ozdoby.

      Natomiast drugiego dnia Panie zaprezentowały się publiczności podczas występów Kół Gospodyń Wiejskich. „Plotą palmy, wiją wianki, tańczą, śpiewają, gotują i promują swoją wioskę…”. Tak brzmiała zapowiedź naszego Koła, którą przedstawił dziennikarz Filip Chajzer. Po miłym powitaniu „Brzezinianki” zaśpiewały utwór „Szła babeczka do laseczka”, „Polskie kwiaty” oraz „Kwiatek czerwony”.

        Wydarzenie było także okazją do zwiedzania Centrum Folkloru Polskiego  w Pałacu „Karolin”, legendarnej siedziby zespołu „Mazowsze”. Ponadto Koło uczestniczyło w koncercie „Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej” oraz w finałowym koncercie zespołu „Mazowsze”, który wszystkich bardzo zachwycił.

      Serdecznie dziękujemy „Brzeziniankom” za godne reprezentowanie naszej gminy podczas tak niezwykłego wydarzenia, które było również wspaniałą okazją prezentacji naszej roztoczańskiej kuchni, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.