Gminne Święto Flagi

   2 maja w Polsce jest obchodzony Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych – zostało ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku. Jest świętem, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

   W naszej gminie w sposób szczególny obchodziliśmy to święto.  Przy akompaniamencie Kapeli Bełżeckiej uroczyście podniesiono Flagę przy Urzędzie Gminy oraz wspólnie odśpiewano Hymn Narodowy. Głos zabrał również Wójt Gminy Bełżec Pan Andrzej Adamek. Następnie wysłuchaliśmy występu zespołu Bełżusie oraz Kapeli Bełżeckiej. Na koniec odbył się kiermasz ciast. Ciasta i ciasteczka przygotowane przez Panie z KGW w Bełżcu I, KGW Brzezinianki oraz KGW Chyże cieszyły się ogromnym powodzeniem. W obchodach wzięli udział m.in. Wójt Gminy Bełżec Andrzej Adamek, Sekretarz Gminy Bełżec Alicja Kopczan, Przewodnicząca Rady Gminy Bełżec Grażyna Komadowska, przedstawiciele Urzędu Gminy oraz mieszkańcy.

   Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie przed domem, w oknie lub na balkonie swojego mieszkania.