Kiermasz Bożonarodzeniowy

12 grudnia na placu przy Urzędzie Gminy w Bełżcu odbył się kiermasz świąteczny. Kolorowe kramy, oryginalne drobiazgi na prezent, smakołyki, szopka bożonarodzeniowa, Mikołaj, upominki, wspólne kolędowanie, świąteczne zapachy i gwiazdkowy nastrój – tak wyglądał Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Od godziny 10:00 wystawcy byli gotowi na odwiedziny stoisk. Kupić można było wszelkie ozdoby świąteczne, kartki świąteczne, pierniczki i wiele innych rzeczy, przygotowane przez panie z KGW Bełżec I, KGW Bełżec II, KGW Brzeziny, KGW Chyże, Klub Seniora, harcerzy oraz panie Bernadetę i Annę Pępiak. Oprócz rękodzieł oferta wzbogacona była o wystawców z Domowych Wyrobów pana Marka Pudełko. Podczas kiermaszu miało miejsce rozstrzygnięcie gminnego konkursu na najpiękniejsze szopki i stroiki świąteczne. Uczestnikom zostały wręczone nagrody i dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy! Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Odwiedził ich św. Mikołaj, chętni mogli zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Wszystkim obecnym rozdane zostało ciepłe danie, które rozgrzało uczestników naszego kiermaszu, przygotowały go dla nas panie z KGW Bełżec I. Na scenie kolędowali dzieci z zespołu Bełżusie, harcerze oraz zespół MARASE.

Świąteczny Kiermasz odbył się dzięki zaangażowaniu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełżcu oraz panom ze służby porządkowej, dziękujemy za wszelką pomoc. Serdecznie dziękujemy również wszystkim wystawcom i paniom z KGW za udział w tym wydarzeniu.