Warsztaty świąteczne w miejscowości Chyże

Czym byłoby Boże Narodzenie, gdyby nie kolorowe świąteczne stroiki? Dekoracje bożonarodzeniowe sprawiają, że szybciej czujemy magię świąt. 4 grudnia 2021 r. Koło Gospodyń Wiejskich Chyże zorganizowało dla dzieci i młodzieży Warsztaty świąteczne, które odbyły się w świetlico- remizie w miejscowości Chyże.

Wspólne tworzenie ozdób świątecznych to świetny sposób na kreatywne i twórcze spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wykonane w trakcie warsztatów stroiki bożonarodzeniowe to pełne uroku dekoracje, które będą piękną oraz unikalną ozdobą domu. Na koniec każdy uczestnik otrzymał mikołajkowy prezent, przygotowany przez Panie z KGW Chyże.

Warsztaty świąteczne dla dorosłych

Dookoła można zauważyć już atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. O wyjątkowości nadchodzącego czasu, mogą świadczyć przygotowania widoczne w każdym miejscu. Ubieranie choinki, wykonanie ozdób i dekoracji, przypominanie o świątecznych tradycjach  to niepowtarzalny urok oczekiwania.

W czwartek 2 grudnia 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bełżcu odbyły się kolejne warsztaty dla dorosłych, podczas których uczestnicy doskonalili swoje umiejętności artystyczne. Warsztaty zostały zorganizowane przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bełżcu.  Efektem zajęć były wyjątkowe kartki świąteczne oraz piękne prezentowniki. Ponadto panie przygotowały także kartki, które będą dołączone do paczek dla ludzi potrzebujących z terenu naszej gminy.

Wykonanie niepowtarzalnych, pięknych kartek świątecznych podczas warsztatów to dla uczestników nie tylko rozwijanie inwencji twórczej i sprawności manualnej, ale również poznanie i uwrażliwienie na piękno, zwyczaje i tradycje polskich, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Warsztaty artystyczne tworzenia kartek Bożonarodzeniowych

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i niezwykle uroczysty czas. Przygotowujemy się do nich stopniowo. Pamiętajmy też, że w naszych domach nie może zabraknąć świątecznego klimatu. Z pomocą przychodzą różnorodne warsztaty artystyczne, podczas których tworzymy bożonarodzeniowe dekoracje.

2 grudnia 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bełżcu odbyły się warsztaty artystyczne tworzenia torebek i kartek Bożonarodzeniowych, w których udział brały dzieci z naszej gminy. Warsztaty zostały zorganizowane przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bełżcu.

Przed rozpoczęciem prac, poświęcono chwilę na rozmowę z funkcjonariuszami Policji, którzy przypomnieli dzieciom zasady przestrzegania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. W dalszej część mali artyści przy pomocy różnych materiałów plastycznych wyczarowali torebki oraz kartki związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci były bardzo zaangażowane w tworzenie prac i dały się ponieść swojej wyobraźni. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować równie ciekawe zajęcia.