Bieg Niepodległościowy 2018

Rok 2018 jest dla nas szczególnie ważny ze względu na setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w Gminie Bełżec odbył się bieg, w którym udział wzięły dzieci i młodzież.

Dnia 05.06.2018 dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym i Gimnazjum w Bełżcu został zorganizowany bieg niepodległościowy. Uczniowie tych szkół wraz z nauczycielami zobowiązali się do przebiegnięcia wyznaczonego im dystansu. Dla najmłodszych była to szkolna bieżnia. Natomiast trasy dla starszych uczniów, rozpoczynały się w miejscu charakterystycznym dla naszej gminy – przy Pomniku Przyrody Jałowcu Pospolitym. Klasy IV-VI szkoły podstawowej pokonali odcinek mierzący 1km, natomiast klasy VII wraz z gimnazjum odległość 2km. Po dotarciu wszystkich do mety każdy uczestnik biegu otrzymał odblask z narodowymi barwami oraz certyfikat potwierdzający ukończenie biegu przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Całą uroczystość zakończyła przemowa Pana Wójta oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Wędkarski Dzień Dziecka

Dnia 03.06.2018 nad zalewem Młynki miał miejsce Wędkarski Dzień Dziecka. Celem tego spotkania były zawody o Puchar Wójta Gminy Bełżec. Zgłosiło się 18 młodych ochotników.

Trwające dwie godziny łowy skutkowały dość obfitymi zbiorami. Zawody zorganizowane zostały w trzech kategoriach: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy VII szkoły podstawowej wraz z klasami II i III gimnazjum.

Zwycięzcy otrzymali statuetki i puchary z rąk Pana Wójta Gminy Bełżec Andrzeja Adamka. Natomiast nagrody ufundowane zostały dzięki uprzejmości sponsorów : Natura Bełżec, sklepu wędkarskiego „Mad Carp”, sklepu budowlanego Pana Andrzeja Leśnego, firmy Dachmix, , firmy Mazur stolarstwo. Dodatkowo wręczono wyróżnienie specjalne wraz z pucharem za złowienie największej ryby, fundatorem nagrody była Karczma rybna „Karpiówka”.

Wydarzenie to zakończyło się poczęstunkiem, przygotowanym przez organizatorów dla przybyłych gości i uczestników. Zorganizowane zawody dostarczyły wiele pozytywnych wrażeń dla najmłodszych mieszkańców gminy Bełżec. Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu, Wójt Gminy Bełżec oraz Koło nr 26 PZW w Bełżcu.

Dzień Dziecka 2018

Dzień Dziecka w naszej gminie odbył się w sobotę 02.06.2018 na bełżeckim stadionie sportowym. Ogrom atrakcji spowodowało liczne przybycie i uczestnictwo w tym wydarzeniu małych i większych mieszkańców.

Tegoroczny Dzień Dziecka zorganizowany został przy współpracy GOK, APN „Orkan”, Szkoły oraz Gminy Bełżec. Z samego rana już o godzinie 9.00 mogliśmy świętować rok istnienia szkółki piłkarskiej APN „ Orkan”, która działa na terenie naszej gminy i w pobliskich miejscowościach. Nie zabrakło oczywiście tortu i balonów. Moc atrakcji towarzyszyła dzieciom przez cały dzień. Między innymi odbył się turniej piłki nożnej podczas, którego rozegrano mecz nauczyciele kontra uczniowie. Ponadto przygotowano wiele innych atrakcji animacyjnych: malowanie twarzy, pokaz mega baniek, gry zespołowe, pokaz sprzętu strażackiego. Głównym punktem imprezy był festiwal „Dziecięca Fantazja Kolorów”, który wywołał uśmiechy na twarzach najmłodszych. Dla uczestników Dnia Dziecka przygotowane były upominki a dla zwycięzców konkursów nagrody sponsorowane przez firmę PEPCO oraz Gminę Bełżec. Wszyscy spragnieni mogli do woli korzystać ze stoiska z napojami, kanapkami, ciastami i grilla. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby to wydarzenie na długo zapadło w dziecięcych wspomnieniach.