Ferie zimowe w GOK

Ostatni tydzień ferii zimowych w Bełżcu miną bardzo aktywnie. Od poniedziałku do piątku (5-9 lutego) w GOK w Bełżcu odbywały się między innymi warsztaty plastyczne, zajęcia integracyjne i ruchowe dla dzieci i młodzieży z całej naszej gminy. Na każdy dzień pracownicy GOK przygotowali ciekawe atrakcje w spotkaniach wzięło udział 30 dzieci. W poniedziałek zaczęliśmy od kulturalnego poranku podczas, którego skupiliśmy się na integracji, nie zabrakło zabaw i gier drużynowych każdy uczestnik mógł przygotować pracę plastyczną pod tytułem „W zimowej krainie”. Następnie we wtorek na hali sportowej rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Niepodległej a w południe odbył się spektakl teatralny „Alicja w krainie czarów” w wykonaniu aktorów z Teatru Blaszany Bębenek. W środę dzieci wykonywały kreatywne kartki walentynkowe, nie zabrakło dobrej zabawy. Czwartek miną również ciekawie, wykonywane były maski karnawałowe, które były idealnym elementem Balu Maskowego z racji, że był to tłusty czwartek dzieci zostały poczęstowane pączkami. Ostatniego dnia w piątek odbyły się warsztaty tworzenia komiksu na temat własnej historii jak powstał Bełżec. Zajęcia poprowadził Zbigniew Masternak, polski prozaik, autor scenariuszy filmowych, reportażysta, piłkarz. Tego dnia na zakończenie ferii niespodzianką dla uczestników zajęć była wizyta Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy jak i o tym jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe.