Warsztaty świąteczne

Dnia 15 i 16 (piątek, sobota) grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Bełżcu odbyły się warsztaty rękodzieła o tematyce świątecznej. Organizatorem cyklu warsztatów jest Stowarzyszenie Rozwoju Brzezin – Brzezina, który realizuje projekt „Poznajemy dziedzictwo kulturowe Bełżca” w ramach: Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW na lata 2014-2020. Projekt ten dofinansowany został za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie”. W warsztatach brało udział 20 osób z terenu naszej gminy. Podczas piątkowego „Maratonu Kartowego” każdy wykonał trzy kartki o różnych kształtach, metodą scrapbooking w stylu vintage. Natomiast w sobotę tworzona była „Bombka z efektem lustra”, która może być współczesną formą świątecznej dekoracji bożonarodzeniowej. Efekty prac przedstawiamy na poniższych zdjęciach.