Święto Pieczonego Ziemniaka – relacja

Wrzesień w kalendarzu imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu jest miesiącem,      w którym corocznie odbywa się Piknik – Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza odbyła się w niedzielę 17 września 2017 r. na placu obok remizo-świetlicy w Bełżcu II.

Jego organizatorem w tym roku był Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu oraz Wójt Gminy Bełżec Piknik – Święto Pieczonego Ziemniaka, jak sama nazwa mówi, to pieczone ziemniaki i potrawy przygotowane z ziemniaków. Nie zabrakło więc ogniska, a w nim pieczonych ziemniaków. Każdy uczestnik pikniku mógł spróbować potraw z ziemniaka przygotowanych przez panie z KGW Bełżec I, KGW Bełżec II, KGW z Chyż, KGW z Zadnogi gm. Krynice oraz KGW z Podlodowa gm. Łaszczów.Na początku zagrała Kapela Bełżecka.W trakcie imprezy Podziękowania za przygotowane potrawy oraz nagrodę pieniężna ufundowaną przez Pana Wójta Gminy Bełżec Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich wręczył Pan Wójt Gminy Bełżec Andrzej Adamek, Przewodniczący Rady Gminy Bełżec Pan Wiesław Wielgosz oraz Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Bełżec Pan Marian Pizun.Następnie wystąpił zespół Harmonia z Tomaszowa Lubelskiego ,a impreza zakończyła się występem Kapeli Pogranicze z Lubyczy Królewskiej.

Dziękujemy Paniom z KGW z Bełżca I, KGW z Bełżca II, KGW z Chyż,KGW z Zadnogi gm. Krynice oraz KGW z Podlodowa gm. Łaszczów za przygotowanie tych wszystkich pyszności.A dodatkowo dziękujemy Paniom z Bełżca II za przygotowanie pysznego bigosu oraz grochówki dla gości oraz zespołów.