X Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bełżec – rozegrane

W niedzielę 4 czerwca 2017 r. nad zalewem „Młynki”rozegrano już dziesiąte zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bełżec. Na zawody zgłosiło się aż 22 wędkarzy. Dziewięciu młodszych i trzynastu starszych.

Wędkarze dopisali podobnie jak i ryby, które co chwile dawały się złapać. Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach: klasy I – III i klasy IV – VI Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Średnia i Dorośli.
Zawody rozpoczęły się od wydania komendy „start” zawodnicy mieli cztery godziny na łowienie ryb. Po wydaniu komendy „stop”, przystąpiono do ważenia złowionych ryb. Wygrywał ten, kto z danej kategorii złowił ich najwięcej.

W kategorii klasy I – III Szkoła Podstawowa

I miejsce Marcel Komadowski

II miejsce Kacper Cybulski

III Joanna Gryszczyk

W kategorii klas IV – VI Szkoła podstawowa

I miejsce Michał Szuper

W kategorii klas I-III Gimnazjum

I miejsce Daniel Brodowski

II miejsce Jakub Jurczak

III miejsce Maciej Dudziński

Wyróżnienie:

Tomasz Sidor

Jakub Rykała

W kategorii Szkoły Średnie i Dorośli

I miejsce Paweł Krajewski

II miejsce Stanisław Stadnicki

III miejsce Janusz Skowronek

Nagrodzeni otrzymali puchary ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu, pozostali nagrody pocieszenia ufundowane przez Koło nr 26 PZW w Bełżcu. Władze koła zadbały również o poczęstunek na koniec zawodów.
Organizatorami Zawodów Wędkarskich był Polski Związek Wędkarski Koło nr 26w Bełżcu. Współorganizatorami imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu oraz Wójt Gminy Bełżec.