Obchody Święta Flagi

2 maja 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bełżcu odbyły się uroczyste Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. odprawioną na pobliskim cmentarzu w Bełżcu. Mszę świętą sprawował  ks. kanonik Stanisław Szałański proboszcz parafii w Bełżcu, ks. Mateusz Maksim wikariusz , homilię wygłosił ks. Krzysztof Panasowiec, nasz rodak, proboszcz parafii Dolina na Ukrainie. Następnie przy placu Urzędu Gminy Bełżec ,odbył się Ceremoniał Podniesienia Flagi Państwowej. W części oficjalnej nastąpiło przejście pocztu flagowego, wciągnięcie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt i odśpiewanie Hymnu Narodowego. Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Bełżcu,odbył się program patriotyczno – ludowy pt” KOCHAM CIĘ POLSKO” w wykonaniu zespołu PERŁA z Doliny na Ukrainie, opiekunem zespołu jest ks. Krzysztof Panasowiec.Po występie nie zabrakło owacji na stojąco przez naszą publiczność za piękny występ tego zespołu, słowa podziękowania padły z ust Wójta Gminy Bełżec Andrzeja Adamka w kierunku ks.Krzysztofa i całego zespołu. Po zakończeniu, zespół udał się na poczęstunek.