VI Koncert Pieśni Pasyjnej za nami….

Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu wraz z Parafią pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Bełżcu, zorganizowali w niedzielę 2 kwietnia 2017 roku, kolejny już szósty Koncert Pieśni Pasyjnej. Wystąpiło 12 zespołów z terenu powiatów tomaszowskiego,lubaczowskiego i hrubieszowskiego.
Koncert oficjalnie został rozpoczęty przez Panią Agnieszkę Kozyra Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu i księdza Kanonika Stanisława Szałańskiego, proboszcza Parafii Bełżec.Jako pierwszy zaprezentował się Zespół MARASE działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bełżcu, następnie zespół Czerwona Jarzębina z Jarczowa Koloni II i Korhyń.Z Żabcza z Gminy  Dołhobyczów wystąpił  zespół Kresowianki. Następnie reprezentował się Chór Seniora TANEW, zespół Pasja z Lubyczy Królewskiej, zespół Jaśmin z Rzeplina z Gminy Ulhówek, zespół Artystyczny Harmonia z Tomaszowa Lubelskiego, zespół Sopocka Nuta działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu, następnie zareprezentował się zespół Dominanta OSP z Zamłynia gmina Tyszowce, zespół Tarnina z Tarnoszyna. Gminę Rachanie reprezentował Zespół Jawor z Michalowa. Koncert zakończył Chór Parafialny z Bełżca działający przy Bełżeckim kościele.
Na koniec koncertu wszystkie zespoły otrzymały dyplomy z podziękowaniami oraz drobne upominki za piękne śpiewy. Podziękowania słowne padły z ust  Wójta Gminy Bełżec Pana Andrzeja Adamka oraz księdza Proboszcza Parafii Bełżec ks. Kanonika Stanisława Szałańskiego.