Fotorelacja z Dziesiątego Jarmarku Świętego Wawrzyńca – przeżyjmy to jeszcze raz

X Jarmark Świętego Wawrzyńca już za nami

6 i 7 sierpnia już po raz dziesiąty odbył się Jarmark Świętego Wawrzyńca, na stadionie sportowym w Bełżcu.Wszystkie punkty zaplanowanego programu zostały zrealizowane. Przez dwa dni na bełżeckiej scenie prezentowali się Dj Fokus, „Activ”, „Power Play”, „Lili” „Brathanki”, „Pryzmat”, „Relax”, „2plus1” „Sonic”. Odbył się również pokaz kulinarny Sylwii Biały finalistki programu Hell’s Kitchen. Pani Sylwia Biały z Arturem Sulikowskim, przygotowali przepyszny gulasz z jelenia, którym częstowali publiczność, każdy był zachwycony smakiem i aromatem jaki wydobywał się z tej potrawy. W czasie Jarmarku Św. Wawrzyńca odbył się konkurs kulinarny w ramach projektu Na Kresowym Szlaku Smaku”. W konkursie swoje umiejętności zareprezentowały  Panie ze Stowarzyszenia Kobiet z Goraja – Kobieta Aktywna, KGW „Barchaczowskie Super Babki”, Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach, Anna Kuśmierczak-Kuceł „Karpiówka” z Bełżca Grupa Kreatywni i Aktywni z Kumowa, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+. Przepyszne dania spowodowały, że jury długo zastanawiało się nad zwycięstwem – jedno było pewne wszystkie dania były znakomite.Jak na prawdziwy jarmark przystało nie zabrakło też stoisk z rękodziełem i tradycyjnymi potrawami. Były warsztaty dla dzieci – prowadzone przez Agatę Piwko, malowanie buziek, porady kosmetyczne. Można było spróbować swoich sił w „lepieniu garnków” pod czujnym okiem garncarza Mirosława Lipskiego.

Organizatorzy dziękuję za wszelką okazaną pomoc – przede wszystkim strażakom    z jednostek OSP Bełżec I, Bełżec II, Żyłka, Brzeziny i Chyże.Pragniemy podziękować tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej imprezy, czyli naszym sponsorom a są nimi:


Firma rodzinna sklep spożywczy Groszek w Bełżcu Joanna Mańczak
Sklep Wielobranżowy „Ula” Monika Borkowska, Ryszard Lizon
Andrzej Leśny Firma Usługowo – Handlowa „Elektronix” – Bełżec
Anna Wolanin – pizzeria ANI MAX z Bełżca
Zofia i Krzysztof Malinowscy – sklep spożywczy w Bełżcu                                      Anna Pasławska –  sklep spożywczy w Bełżcu