Jubileusz 50 lecia Małżeństwa

Pięć par małżeńskich z terenu Gminy Bełżec obchodzi w tym roku pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego. W związku z tym, w niedzielę 15 listopada, w Gminnym Ośrodku Kultury w Bełżcu, zorganizowano uroczystość dla jubilatów, poprzedzoną odprawieniem Uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym w Bełżcu.
Uroczystość była okazją do wręczenia medali przyznanych jubilatom przez Prezydenta Polski Andrzeja Dudę. Odznaczone zostały nimi pary mieszkające w Bełżcu: Janina i Michał Forlańscy, Genowefa i Antoni Lewko, Katarzyna i Marian Lutyńscy,                   Państwo Stanisława i Tadeusz Kozubowie, są mieszkańcami miejscowości Brzeziny, oraz państwo Czesława i Henryk Palakowie, którzy z przyczyn zdrowotnych nie uczestniczyli w uroczystości są mieszkańcami miejscowości Żyłka.
Medale od prezydenta to jednak nie wszystko. Życzenia złożyli Wójt Gminy Bełżec  Andrzej Adamek, sekretarz Alicja Kopczan, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Bełżcu Maria Jarosz oraz przewodniczący Rady Gminy Bełżec Wiesław Wielgosz wraz z z-ca przewodniczącego Marianem Pizunem.
Również nie zabrakło Starosty Tomaszowskiego Jana Kowalczyka, który także złożył życzenia naszym jubilatom.
Jubilatom i ich rodzinom, które pojawiły się na uroczystości, przygotowano poczęstunek. O oprawę muzyczną zadbał Zespół „MARASE”, który przygotował specjalny program muzyczny.