KGW z Bełżca I na Lubelskim Kiermaszu Turystycznym Lublin 2015

W sobotę 13 czerwca Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bełżcu I reprezentowały Gminę Bełżec na Lubelskim Kiermaszu Turystycznym Lublin 2015. Gospodynie przywiozły do stolicy województwa swojskie jadło, które było do nabycia na specjalnym stoisku wystawienniczym. Organizatorem Imprezy była Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna z Lublina.

Pierogi z kaszą i kapustą, rogaliki, ciasta i ciasteczka, smalec z mięsem i z kiszonym ogórkiem oraz własnym chlebem, pikle i soki, które własnoręcznie wykonały Panie zrzeszone w Kole Gospodyń Wiejskich Bełżec I, cieszyły się sporym zainteresowaniem. Kiermasz zorganizowano w samym centrum Lublina, tuż pod Ratuszem Miejskim,          na Placu Króla Władysława Łokietka. Ciekawostką jest fakt, że zakupów u Pań z Bełżca, dokonał Prezydent Lublina – Krzysztof Żuk, który mimo soboty, urzędował w Ratuszu        i postanowił na chwilę wyskoczyć, by kupić „coś na ząb”.
Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem turystów, mieszkańców Miasta Lublin oraz gości z Regionu Lubelskiego. Swoją ofertę prezentowali Wystawcy z Regionu Lubelskiego jak również województw sąsiadujących oraz goście zagraniczni. Wśród nich byli przedstawiciele gmin i powiatów, biur podróży, obiektów noclegowych, lokalnych organizacji turystycznych i grup działania, stowarzyszeń oraz przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem regionalnych produktów. Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje, występy artystyczne.
W sobotni wieczór LROT zorganizował Wieczór Wystawców w Restauracji Szeroka     na Starym Mieście w Lublinie. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń        oraz nawiązania współpracy między Wystawcami. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym: Ministra Sportu i Turystyki, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, Prezydenta Miasta Lublin oraz Marszałka Województwa Lubelskiego.