3341,08 zł zebrano na terenie Gminy Bełżec w ramach WOŚP

W niedzielę 11 stycznia 2015 r., miał miejsce 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Połączony on był z XI już Przeglądem Kolęd i Pastorałek „Kolęduje Tobie Moje Serce”.

Przegląd kolęd rozpoczął się o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bełżcu. Jako pierwsze pojawiły się na scenie dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bełżcu, które zaśpiewały dwie kolędy. Dzieci do występu przygotowywane były przez Panie przedszkolanki Dorotę Kwiatkowską i Danutę Posikata. Po nich na scenie pojawił się działający przy GOK zespół „Marase”, który wystąpił pod przewodnictwem instruktora Romana Malinowskiego. Jasełka wystawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej, a nad ich przygotowaniem czuwały siostra Inga Kwiatkowska i Pani Dorota Karwańska – Mazurkiewicz.
Jako ostatnia na scenie pojawiła się młodzież z Publicznego Gimnazjum w Bełżcu. W programie ich występu znalazły się piękne polskie kolędy oraz przedstawiono zarys historyczny każdej z nich. Młodzież przygotowana została do występu przez panie Aleksandrę Wołoszyn i Teresę Zatorską oraz księdza Mateusza Maksima, wikariusza bełżeckiej parafii.
Wszyscy występujący odebrali podziękowania z rąk Sekretarz Gminy Bełżec Alicji Kopczan, Przewodniczącego Gminy Bełżec Wiesława Wielgosza i Dyrektor GOK w Bełżcu Agnieszki Kozyra.
W ramach 23. Finału WOŚP, 19 wolontariuszy zbierało pieniądze na terenie gminy już od wczesnych godzin rannych. Do godziny 20.00, kiedy to zakończyła się oficjalnie zbiórka pieniędzy, udało się zebrać 3.341,08 zł. Tradycyjnie o godz. 20.00 przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełżcu I, miał miejsce pokaz sztucznych ogni, a nad bezpieczeństwem zebranych czuwali oczywiście strażacy z OSP Bełżec I.