Dary z Gminy Bełżec trafiły do podopiecznych z Domu Dziecka w Nowej Grobli

324 kilogramów darów, które zebraliśmy na terenie Gminy Bełżec, w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, trafiły 16 grudnia 2014 r. do podopiecznych Domu Dziecka w Nowej Grobli, w Gminie Oleszyce, w powiecie lubaczowskim.

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę przeprowadzona została na terenie Gminy Bełżec w dniach od 19 listopada, do 5 grudnia 2014 r. W tym czasie dary zbierane były podczas ulicznej zbiórki, która miała miejsce 23 listopada oraz w trzech sklepach: „Groszek” – Joanna Mańczak, sklepie Państwa Zofii i Krzysztofa Malinowskich oraz w sklepie Pani Anny Pasławskiej. Oprócz tego dary zbierano na terenie Szkoły Podstawowej, Publicznego Gimnazjum i Przedszkola w Bełżcu.

Zebrano następujące rzeczy: odzież 7 kg, zabawki 7 kg, książki 2 kg, artykuły szkolne i papiernicze 2 kg, środki czystości i higieny osobistej 3 kg, słodycze 13 kg, żywność długoterminowa 230 kg i ziemiopłody 60 kg. Łącznie zebrano 324 kg darów.

16 grudnia 2014 dary trafiły do podopiecznych Domu Dziecka w Nowej Grobli. Mieszka tam 25 podopiecznych w wieku od 6 do 18 lat. Więcej na temat Domu Dziecka można wyczytać na stronie internetowej www.domdzieckanowagrobla.pl