Święto Pieczonego Ziemniaka za nami

21 września 2014 roku na placu przy Remizo – Świetlicy w Bełżcu II odbyło się tradycyjne Święto Pieczonego Ziemniaka. W jego trakcie otwarto siłownię pod chmurką. Ponadto impreza była dobrą okazją do zrobienia zapasów na zimę, gdyż pojawili się wystawcy z płodami rolnymi.

Po raz pierwszy w trakcie imprezy zorganizowano Giełdę Owocowo-Warzywną, podczas której mieszkańcy Bełżca mogli sobie zrobić zapasy na zimę. Przyjechało kilku wystawców, którzy sprzedawali ziemniaki, cebulę, kapustę, marchewkę czy miód.
W trakcie imprezy oddano też do użytku siłownię pod chmurką, otwarcia której dokonał Wójt Gminy Bełżec Andrzej Adamek. Obok istniejącego już placu zabaw zamontowano kilka urządzeń do ćwiczeń. Siłownia dostępna jest praktycznie dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoją kondycję fizyczną.
Tradycyjnie rozpalono ognisko, w którym pieczono ziemniaki. Chętni mogli również upiec kiełbaski. Swoje stoiska wystawiło Koło Gospodyń Wiejskich z Bełżca II, które częstowało zebranych zupą oraz plackami ziemniaczanymi. Z kolei Sołectwo Chyże częstowało zebranych pierogami i ciastkami.
Niestety zabawę popsuła trochę pogoda. Po południu zaczął padać deszcz. Jednak Ci, którzy deszczu się nie bali, zostali do końca imprezy. O oprawę muzyczną zadbała Tomaszowska Kapela Biesiadna.