Złote Gody w Gminie Bełżec

W niedzielę 24 sierpnia 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bełżcu miała miejsce uroczystość związana z nadaniem medali Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, parom z terenu Gminy Bełżec. Wcześniej w bełżeckim kościele odprawiono Mszę Świętą za jubilatów.

Pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego obchodzą w tym roku Państwo: Alicja i Franciszek Czopowie, Daniela i Czesław Lomber, Zofia i Czesław Szuper oraz Helena i Julian Wierzchowscywszyscy z Bełżca, Bernadeta i Bronisław Kucowie z Brzezin oraz Czesława i Szczepan Szepelak z miejscowości Chyże.
Medal przyznano również Państwu Zofii i Janowi Warzocha z Brzezin. W tym jednak przypadku jubilatka niestety zmarła 23 lipca 2014 roku. Prezydent RP Bronisław Komorowski nadał medale o wiele wcześniej, więc władze Gminy Bełżec postanowiły wręczyć medale Panu Janowi Warzocha.
Medale od prezydenta to jednak nie wszystko. Życzenia złożyli Przewodniczący Rady Powiatu Jan Dawidowski, Wójt Gminy Bełżec Andrzej Adamek, Sekretarz Gminy Alicja Kopczan, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Bełżcu Maria Jarosz oraz przewodniczący Rady Gminy Bełżec Kazimierz Marynicz wraz z wiceprzewodniczącym Wiesławem Wielgoszem.
Było również coś dla ciała i dla ducha. Podano pyszny tort i popijano szampana. O muzykę zadbała Tomaszowska Kapela Podwórkowa.