Ferie w GOK 2014 – przeżyjmy to jeszcze raz!

Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu, jak co roku, także i w tym, przygotował zajęcia dla dzieci z terenu Gminy Bełżec na czas ferii. Tegoroczne ferie rozpoczęły się 20 stycznia i potrwały aż do 31 stycznia 2014 roku.

Już pierwszego dnia, w poniedziałek 20 stycznia, dzieciaki mogły korzystać z różnych gier i zabaw. Przeprowadzono również zajęcia plastyczne. Kolejne dni to przygotowywanie i oglądanie oraz ocenianie ilustracji do wcześniej przeczytanych bajek, gry i zabawy oraz zajęcia Zumba Kid`s, które prowadziła profesjonalna instruktorka Aleksandra Dziewiczkiewicz ze Studia Sportów Sylwetkowych „Fabryka” z Tomaszowa Lubelskiego. Dzieciaki zjadły również pyszną pizzę przygotowaną przez właścicieli Pizzeri „Nowa” z Bełżca. Dzieci wzięły też udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie”, którego organizatorem jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.
Natomiast zwieńczeniem ferii był spektakl „Zaczarowany młynek” w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego ART-RE z Krakowa. Ostatniego dnia ferii w GOK, czyli 31 stycznia, odbył się bal przebierańców.
Ogółem w zajęć przygotowanych przez GOK, skorzystało pięćdziesięcioro dzieci z terenu Gminy Bełżec.