3.371,52 zł zebrano na terenie Gminy Bełżec w ramach WOŚP

W niedzielę 12 stycznia, podobnie jak w całej Polsce, tak i w Bełżcu odbył się 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Połączony on był z X już Przeglądem Kolęd i Pastorałek „Kolęduje Tobie Moje Serce”.

Przegląd kolęd rozpoczął się o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bełżcu. Jako pierwsze pojawiły się na scenie dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bełżcu, które zaśpiewały dwie kolędy. Dzieci do występu przygotowywane były przez Panie przedszkolanki Dorotę Kwiatkowską i Danutę Posikata. Po nich na scenie pojawił się działający przy GOK zespół „Marase”. Ciekawostką jest fakt, że zespół wykonał jedną z kolęd wspólnie z dziećmi, z działającego przy Szkole Podstawowej w Bełżcu zespołu „Akolada”, nad którym piecze sprawuję Dorota Karwańska – Mazurkiewicz. Zespół „Akolada” wykonał też szereg innych kolęd. Ponadto w zespole tym zrzeszeni są również soliści, którzy grali kolędy na flecie i akordeonie. Jako soliści pojawili się Sonia Świderek, Zuzia Warzocha i Emil Mazurkiewicz. Piosenkę zaśpiewał również Szymon Kuśmierczak. Po nich na scenie pojawiła się Julka Stepaniuk z Lubyczy Królewskiej. Całość imprezy pięknie poprowadziła Kinga Cybulska, harcerka z 43. Drużyny Harcerskiej „Zośka”.

W ramach 22. Finału WOŚP, 22 wolontariuszki zbierały pieniądze na terenie gminy już od wczesnych godzin rannych. Do godziny 20.00, kiedy to zakończyła się oficjalnie zbiórka pieniędzy, wolontariuszkom udało się zebrać 3.371,52 zł. Tradycyjnie o godz. 20.00 przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełżcu I, miał miejsce pokaz sztucznych ogni, a nad bezpieczeństwem zebranych czuwali oczywiście strażacy.