Fotorelacja z Jarmarku Św. Wawrzyńca 2013 – przeżyjmy to jeszcze raz

loga1Blisko 10 tys. osób przyszło na koncert zespołu Akcent w Bełżcu podczas siódmego Jarmarku Świętego Wawrzyńca. Miss wakacji została pochodząca z Tyszowiec Anna Czernij, która otrzymała także tytuł Miss Foto.

Jarmark Świętego Wawrzyńca odbył się 10 i 11 sierpnia. W sobotę imprezę zepsuła trochę pogoda. Ulewny deszcz i burza spowodowały, że trzeba było zrobić kilkuminutową przerwę w imprezie. Mimo to odbyły się wybory Małej Miss i Małego Mistera. W tym przypadku tytuły przypadły Amelce Ragan i Szymonowi Wiciejowskiemu. Oboje z Bełżca. Wystąpiły także zespoły: Siedliszczanie Znad Wieprza, Pogranicze z Lubyczy Królewskiej oraz The Rainbow z Machnowa. Kilka piosenek zaśpiewała Julka Stepaniuk z Lubyczy Królewskiej. Gwiazdą wieczoru była grupa CLIVER. Koncert dała również grupa Solaris, która bawiła zebranych na stadionie do końca imprezy.
W niedzielę na stadionie sportowym odbywały się wybory Miss Wakacji. Ta część festynu cieszyła się sporym zainteresowaniem. W wyborach wzięło udział osiem dziewcząt. Wygrała Anna Czernij z Tyszowiec, która zdobyła także tytuł miss foto. 1 vice miss została Patrycja Komadowska z Bełżca a 2 vice miss Klaudia Bednarz z Tomaszowa Lubelskiego. Tytuł miss publiczności przypadł Joannie Gałka z Bełżca. Tytuł miss gracji przypadł natomiast Annie Łopong z Tomaszowa Lubelskiego. Jury nagrodziło w tym roku również właścicielki pięknych fryzur. Tytuł miss pięknej fryzury przypadł Klaudii Lis z Machnówka.
W niedzielę miał również miejsce program dla dzieci ZABAWIĄTKA, przygotowany przez krakowskich aktorów. Blisko 10 tysięcy osób przyszło obejrzeć koncert Zenka Martyniuka i grupy AKCENT, który rozpoczął się w niedzielę o godz. 18.00. Zebrana publiczność aż trzykrotnie miała okazję oglądać pokazy ZUMBA FITNESS w wykonaniu grupy pań pod przewodnictwem Aleksandry Dziewiczkiewicz ze Studia Sportów Sylwetkowych FABRYKA w Tomaszowie Lubelskim. Natomiast niedzielny wieczór upłynął pod znakiem koncertów, bo na scenie pojawiły się zespoły RELAX i MEFFIS. Natomiast gwiazdą wieczoru była grupa MASTERS, która wykonała słynny przebój „Żono moja”. Warto wspomnieć, że w niedzielę, w rolę konferansjera, wcielił się Dariusz Turecki z Polskiego Radia Lublin, znany głównie z audycji „Nie Tylko Barachołka”.
Festynowi towarzyszyły także liczne atrakcje dla dzieci oraz prezentacje tradycyjnych rzemiosł – między innymi garncarstwa, które prezentował Mirosław Lipski z Krasnobrodu, wycinanki ludowej, którą prezentowała Bronisława Ostrówka z Tywszowiec, tłoczenie oleju – Anna i Tadeusz Kołodziejowie z Zadnogi oraz wikliniarstwo – Witold Płochocki z Nowej Sarzyny. Stoiska były współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 objętego PROW na lata 2007 – 2013.
Pragniemy podziękować tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej imprezy, czyli naszym sponsorom a są nimi:
Andrzej Adamek – Wójt Gminy Bełżec
Kazimierz Marynicz – Przewodniczący Rady Gminy w Bełżcu
Firma rodzinna sklep spożywczy Groszek w Bełżcu Joanna Mańczak
Sklep Wielobranżowy „Ula” Monika Borkowska, Ryszard Lizon
Andrzej Leśny Firma Usługowo – Handlowa „Elektronix” – Bełżec  
Iza i Janusz Łapczyńscy Salon sukni ślubnych Tomaszów Lubelski
Ilona Borowicz – salon fryzjerski Tomaszów Lubelski
Marcin Bodnar – sklep z materiałami budowlanymi w Bełżcu
Agencja Ochrony Combat Tomaszów Lubelski
Maciej Walentyn – Valentino Tomaszów Lubelski
Łukasz Spasowicz i Robert Panek – pizzeria NOWA w Bełżcu
Anna Wolanin – pizzeria ANI MAX z Bełżca
Stanisław Żurawski – stacje paliw BP w Kolonii Łaszczówka i Narolu
Zofia i Krzysztof Malinowscy – sklep spożywczy w Bełżcu
AVON – kosmetyki
Szkoła nauki jazdy WIENIO z Tomaszowa Lubelskiego
CYRK KORONA
Przemysław Polański – Studio Photo Flash

Wydarzenie „Jarmark św. Wawrzyńca” zrealizowane przez Gminę Bełżec dzięki Lokalnej Grupie Działania Roztocze Tomaszowskie w ramach: Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskich w ramach Osi 4 LEADER, Działanie 413: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Więcej zdjęć z Wyborów Miss dostępnych TUTAJ Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Przemysława Polańskiego ze Studia Fotograficznego Photo Flash.

Film nagrany przez Małgorzatę Mazur z Tygodnika Zamojskiego

Film przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu