Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bełżec rozegrane

16 czerwca br., na stawach „Młynki”, odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bełżec. Wzięło w nich udział ponad trzydziestu zawodników.

Uczestnicy biorący udział w zawodach przybyli na miejsce jeszcze przed godziną 9 rano. Spisano listę uczestników i odbyło się losowanie stanowisk. Chwilę później każdy zajął wcześniej wylosowane łowisko i około godz. 10 padła komenda „start”. Wędkarze mogli łowić ryby przez cztery godziny, jednak różnie im to wychodziło.

Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach: klasy I – III i klasy IV – VI Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Średnia i dorośli.
Po wydaniu komendy „stop”, przystąpiono do ważenia złowionych ryb. Wygrywał ten, kto z danej kategorii złowił ich najwięcej. I tak w kategorii klasy I – III Szkoła Podstawowa pierwsze miejsce zajął Kacper Skowronek. Waga złowionych przez niego ryb to 1,61 kg. Drugie miejsce zajął Szymon Duk, który złowił 0,95 kg ryby. Trzecie miejsce przypadło Szymonowi Bitkowskiemu, który osiągnął wynik 0,76 kg.
W kategorii klasy IV – VI Szkoła Podstawowa klasyfikacja końcowa prezentowała się w sposób następujący. Pierwsze miejsce zajął Daniel Brogowski, który złowił 0,76 kg ryby. Drugie miejsce przypadło Michałowi Kołakowskiemu z wynikiem 0,75 kg ryby. Trzecie miejsce zajął Marek Sidor osiągając wynik 0,36 kg.
W przypadku zawodników w kategorii Gimnazjum pierwsze miejsce zajął Patryk Nowicki. Był on jedynym uczestnikiem zawodów, któremu Jury postanowiło przyznać nagrodę w tej kategorii.
Natomiast w kategorii Szkoły Średnie i Dorośli zwycięzcą został Janusz Skowronek, który złowił 4,52 kg ryby. Tuż za nim uplasowała się Kinga Gardias, która wyciągnęła z wody 1,61 kg ryby. Natomiast miejsce trzecie zajął Krzysztof Malicki. Na jego wędkę złowiło się 1,43 kg ryby. Najmłodszym uczestnikiem zawodów o Puchar Wójta Gminy Bełżec była Asia Gryszczuk, która złowiła 0,06 kg ryby.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary, które wręczyli Wójt Gminy Bełżec Andrzej Adamek oraz prezes Koła Wędkarskiego nr 26 w Bełżcu – Aleksandra Misztal. Koło nr 26 PZW w Bełżcu ufundowało dla zwycięzców nagrody w postaci wędek.
Organizatorami Zawodów Wędkarskich był Polski Związek Wędkarski Koło nr 26
w Bełżcu, który ufundował nagrody i prowiant dla uczestników zawodów. Współorganizatorami imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu i Wójt Gminy Bełżec.