Twórczo i kreatywnie w Brzezinach

Od stycznia 2013 roku ruszył cykl zajęć z rękodzieła dla mieszkanek Brzezin. Organizatorem zajęć jest Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu a uczestniczkami głównie panie z koła gospodyń wiejskich.

Podczas zajęć można nauczyć się tworzyć piękne ozdoby wielkanocne ale i nie tylko. Panie pod czujnym okiem instruktora, którym jest Agnieszka Kozyra tworzą bukiety i kompozycje wiosenne z krepy, wiją koszyczki z witek brzozowych, tworzą pisanki współczesnymi metodami ozdobniczymi – pisanki ze wstążki i bardzo modne ostatnio pisanki decoupage. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w świetlicy wiejskiej w Brzezinach. Zainteresowanie warsztatami jest bardzo duże, co cieszy i motywuje do działania a także zapraszania innych instruktorów.

We wtorek 19 lutego na warsztaty przyjechała Pani Ula, która pokazała jak wykonać pisankę wielkanocną i koszyczek wiosenny metodą karczochową. Choć palce bolały od wbijania szpilek każda z pań wyszła z zajęć z pięknym dziełem.

To nie koniec twórczych zajęć. Warsztaty potrwają co najmniej do maja, a technik rękodzieła do poznania na pewno nie zabraknie.