50 lat minęło…

Sześć par małżeńskich z terenu Gminy Bełżec obchodzi w tym roku pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego. W związku z tym, w niedzielę 21 października, w Gminnym Ośrodku Kultury w Bełżcu, zorganizowano uroczystość dla jubilatów, poprzedzoną odprawieniem Uroczystej Sumy w bełżeckim kościele.

Uroczystość była okazją do wręczenia medali przyznanych jubilatom przez Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Odznaczone zostały nimi pary mieszkające w Bełżcu: Honorata i Lucjan Cycowie, Janina i Stanisław Czachórowie, Teodora i Władysław Krzaczkowie, Józefa i Jan Maliccy oraz Irena i Jan Szumscy z Bełżca. Natomiast Maria i Bronisław Przednowkowie, którzy także otrzymali medale, są mieszkańcami miejscowości Chyże.

Medale od prezydenta to jednak nie wszystko. Życzenia złożyli wójt Gminy Bełżec Andrzej Adamek, sekretarz Alicja Kopczan, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Bełżcu Maria Jarosz oraz przewodniczący Rady Gminy Bełżec Kazimierz Marynicz wraz z wiceprzewodniczącym Wiesławem Wielgoszem. W imieniu Starosty Tomaszowskiego Jana Kowalczyka i swoim własnym życzenia złożył obecny na uroczystości Jan Dawidowski – Przewodniczący Rady Powiatu Tomaszowskiego.

Jubilatom i ich rodzinom, które także pojawiły się na uroczystości, przygotowano poczęstunek. Był tort i szampan. O oprawę muzyczną zadbał Zespół „MARASE”, który przygotował specjalny program muzyczny.