Piknik – Święto Pieczonego Ziemniaka – fotorelacja

Wrzesień w kalendarzu imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu jest miesiącem, w którym corocznie odbywa się Piknik – Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza odbyła się w niedzielę 16 września na placu obok remizo-świetlicy w Bełżcu II, przez mieszkańców nazywanym Majką. W tym roku święto ziemniaka połączone było z otwarciem wyremontowanej remizo-świetlicy.

Piknik – Święto Pieczonego Ziemniaka, jak sama nazwa mówi, to pieczone ziemniaki i potrawy przygotowane z ziemniaków. Nie zabrakło więc ogniska, a w nim pieczonych ziemniaków. Dodatkowo każdy chętny mógł sobie na ognisku upiec kiełbaskę.

Impreza rozpoczęła się od przemówienia Wójta Gminy Bełżec – Andrzeja Adamka. Przywitał on przybyłych gości, między innymi Komendanta Przejścia Granicznego w Hrebennem – kapitana Straży Granicznej Leszka Surmacza, Sekretarz Gminy Bełżec – Alicję Kopczan, Skarbnik Gminy Bełżec – Jolantę Malec, Przewodniczącego Rady Gminy Bełżec – Kazimierza Marynicza, jego zastępcę Wiesława Wielgosza, bełżeckich radnych oraz mieszkańców Bełżca.

Głównym punktem pikniku było otwarcie remizo-świetlicy. Obiekt przeszedł ostatnio gruntowny remont. Po przemówieniu dokonano więc przecięcia wstęgi a następnie każdy chętny mógł zwiedzić nowo wyremontowany budynek.

Każdy uczestnik pikniku mógł spróbować potraw z ziemniaka przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku postarały się o to panie z KGW w Brzezinach i Chyżach. Niestety zabrakło potraw przygotowanych przez panie z pozostałych kół.

W trakcie imprezy można było posłuchać muzyki w wykonaniu Kapeli Bełżeckiej. Przygrywał również DJ ADAMS. Wieczorem zabawę zagrała grupa 4 HAVEN.

W trakcie imprezy czynne było także stoisko przygotowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Tomaszowa Lubelskiego. Wizyta przedstawicieli KRUS była świetna okazją do zorganizowania konkursu dla rolników, w którym każdy mógł wgrać cenne nagrody ufundowane przez KRUS i Wójta Gminy Bełżec. Chętnych nie zabrakło.