Fotorelacja z Dożynek Gminno – Parafialnych Chyże 2012

19 sierpnia 2012 r. odbyły się Dożynki Parafialno-Gminne. W tym roku, zgodnie
z przyjętą zasadą organizowania tej imprezy w każdej miejscowości wchodzącej
w skład Gminy Bełżec, odbyły się one w Chyżach.

 Dożynki rozpoczęły się odprawieniem uroczystej sumy dożynkowej w miejscowej kaplicy, której przewodniczył pochodzący z Bełżca, a obecnie będący dyrektorem zamojskiego Caritasu, ks. dr Wiesław Banaś.

Po sumie korowód dożynkowy przemaszerował na miejsce uroczystości za miejscową remizo-świetlicą. Tam odbywały się już występy zespołów i przyznano nagrody za najładniejszy wieńce dożynkowe, które tradycyjnie przygotowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich i Legionu Maryi z terenu Gminy Bełżec.

Na scenie pojawiła się Kapela Bełżecka, Zespół Śpiewaczy Woliczanki, Zespół Śpiewaczy Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Tyszowce, zespół Harmonia z Tomaszowa Lubelskiego oraz zespół Sonata z Narola.

Wszyscy czekali jednak na ogłoszenie wyników na najładniejszy wieniec dożynkowy. W kategorii I – tradycyjny wieniec dożynkowy 1 miejsce wywalczył wieniec przygotowany przez Panie z KGW Brzeziny, II – Legion Maryi wspomagany przez Panie z Zagóry, a III miejsce przyznano jednocześnie Paniom z KGW w Bełżcu I i Bełżcu II.

W kategorii II – współczesny wieniec nawiązujący do tradycji dożynkowej przyznano tylko jedno miejsce I. Otrzymał je wieniec przygotowany przez Panie z KGW w Chyżach. Przyznano również wyróżnienie dla KGW Żyłka. Oba wieńce oraz wieniec z KGW
w Brzezinach, zgłoszone były do konkursu na wieniec podczas Dożynek Powiatowych, które odbyły się 2 września 2012 r. w Łaszczowie.

Dożynkową zabawę taneczną zagrał zespół RELAX.