Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bełżec rozegrane

Jak co roku, także i w tym, odbyły się Zawody Wędkarskie
o Puchar Wójta Gminy Bełżec. Wzięło w nich udział ponad trzydziestu zawodników, mieszkańców Gminy Bełżec.

Zawody rozegrano na Stawach Młynki nieopodal Żyłki, w niedzielę 24 czerwca br. Wszyscy chętni przybyli na miejsce jeszcze przed godziną 7 rano. Spisano listę uczestników i odbyło się losowanie stanowisk. Chwilę później wszystko było już jasne, każdy zajął wcześniej wylosowane łowisko i o godz. 7.50 padła komenda „start”. Rybacy mogli łowić ryby przez trzy godziny, jednak różnie im to wychodziło.
Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach: klasy I – III i klasy IV – VI Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Średnie i dorośli.
Po wydaniu komendy „stop”, przystąpiono do ważenia złowionych ryb. Wygrywał ten, kto
z danej kategorii złowił ich najwięcej. I tak w kategorii klasy I – III Szkoła Podstawowa, ryby złowiło tylko dwóch zawodników. Pierwsze miejsce zajął Daniel Brodowski. Waga złowionych przez niego ryb to 1,028 kg. Drugie miejsce zajął Kacper Skowronek, który złowił 0,234 kg ryby.
W kategorii klasy IV – VI Szkoła Podstawowa ryby złowił tylko jeden zawodnik i tym samym zajął on pierwsze miejsce. Konkretnie była to Maja Gardias, która wyciągnęła
z wody 0,184 kg ryby.
Podobnie było w przypadku zawodników w kategorii Gimnazjum. W tym przypadku pierwsze miejsce zajął Patryk Nowicki, bo tylko jemu udało się złowić ryby.
Natomiast w kategorii Szkoły Średnie i Dorośli zwycięzcą został Janusz Skowronek, który złowił 3,140 kg ryby. Tuż za nim uplasował się Mariusz Gardias, który wyciągnął z wody 1,5 kg ryby. Natomiast miejsce trzecie zajął Zdzisław Przednowek. Na jego wędkę złowiło się 1,146 kg ryby.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary, który wręczył Wójt Gminy Bełżec Andrzej Adamek.
Organizatorami Zawodów Wędkarskich był Polski Związek Wędkarski Koło nr 26
w Bełżcu, Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu i Wójt Gminy Bełżec.