GOK i Biblioteka zakończyły zimowisko

Przez kilka dni, chętne dzieci z terenu gminy Bełżec brały udział w zajęciach feryjnych, jakie zorganizował dla nich Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu wraz z Biblioteką Publiczną. Były warsztaty, gry i zabawy.
W zajęciach brało udział szesnaścioro dzieci z terenu Gminy Bełżec. Zajęcia odbywały się w domu kultury ale również w siedzibie biblioteki. Przez ten czas dzieci mogły liczyć na wiele propozycji. Już w pierwszy dzień zajęć, każdy przygotowywał własnoręcznie ramkę na zdjęcia. We środę, 1 lutego, zajęcia odbywały się w bibliotece, gdzie dyrektor placówki Irena Wiciejowska, omawiała z dzieciakami sposób bezpiecznego korzystania z internetu, a wiadomo, ten niesie wiele niebezpieczeństw dla młodych ludzi. „Owce w sieci – bezpieczny internet” – to hasło przewodnie środowego spotkania. Dzień później, w czwartek 2 lutego, młodzi uczestnicy ferii poznawali tajniki  tak zwanego deucopage – czyli techniki ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru. Warsztaty prowadziła dyrektor GOK Agnieszka Kozyra.
Nie lada wyzwanie stanęło przed młodymi ludźmi w piątek. Wtedy to do Bełżca zawitał zawodowy wikliniarz, który przeprowadził warsztaty wikliniarskie. Dzieciaki poznawały więc techniki tworzenia cudów z wikliny.
Finał ferii organizowanych przez GOK i Bibliotekę, przypadł na sobotę 4 lutego. Wtedy to cała grupa pojechała do Hotelu Antoni w Kolonii Łaszczówka. Hotel ten dysponuje bogatym zapleczem zabawowym, gdzie główną atrakcją jest jedyna w regionie zamojskim kręgielnia. Ponadto młodzi ludzie chętnie grali w bilarda, piłkarzyki i gry elektroniczne.

Galeria zdjęć z ferii 2012 w GOK i Bibliotece: