Koncert Kolęd w Kościele

 Cztery zespoły, dwa z terenu gminy Bełżec, i po jednym z Tomaszowa Lubelskiego oraz Lubyczy Królewskiej, koncertowały w kościele parafialnym w Bełżcu. Imprezę 29 stycznia zorganizowali proboszcz parafii w Bełżcu ks. Stanisław Szałański i Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu.
Jako pierwszy wystąpił zespół „Marase” z Bełżca, działający przy GOK, składający się głównie z nauczycieli bełżeckiej szkoły. który zaśpiewał cztery kolędy. Jego kierownikiem jest Dorota Karwańska-Mazurkiewicz. Po nim na scenie pojawił się Chór „Camerata” z Tomaszowa Lubelskiego, którego skład tworzą słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a kierownikiem zespołu jest Piotr Giska. Zespół również zaśpiewał cztery kolędy, podobnie jak i dwa następne. Kolejny zespół to „Rapsodia” z Lubyczy Królewskiej prowadzony przez Marie Bielak. Ten zespół tworzą również głównie nauczyciele lubyckich szkół. Jako ostatni zaprezentował się Chór Parafialny z Bełżca, który na co dzień występuję głównie podczas mszy w bełżeckim kościele. Chórem kieruje muzyk Janusz Wiciejowski.
Koncert kolęd odbył się tuż po mszy popołudniowej w kościele parafialnym, który wypełniony był po brzegi osobami, które chciały obejrzeć występy zespołów.

Galeria zdjęć: